Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Harcerki - fot. Dariusz Szczecina / wikipedia.org 27 czerwca 2016

Harcerstwem się żyje

Mówią, że to przygoda życia. Opowiadają o niej z błyskiem w oku. Widać, że żyją tym na co dzień. Uprzejme, miłe, radosne, kulturalne. Harcerki z 1 Bialskiej Drużyny Harcerek „Ruczaj”!

...więcej
Dziennikarz - fot. Martin Stollenwerk / wikipedia.org 22 czerwca 2016

Akademia Dziennikarstwa. Nowa oferta PWT w Warszawie

Ruszają zapisy na dwusemestralny kurs przygotowujący do pracy w mediach. Papieski Wydział Teologii w Warszawie uruchamia Akademię Dziennikarstwa. Pod okiem znanych dziennikarzy m.in. Krzysztofa Ziemca, Aliny Petrowej-Wasilewicz oraz zespołu portalu Stacja7.pl studenci nabędą wiedzę praktyczną.

...więcej
Bł. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej - fot. Willuconquer / wikipedia.org 20 czerwca 2016

W październiku siedmiu nowych świętych

W poczet świętych zostaną wtedy zaliczeni: brat szkolny Salomon Leclercq, męczennik za wiarę podczas rewolucji francuskiej; hiszpański biskup Manuel González García, szerzyciel kultu Eucharystii na początku XX wieku; dwaj włoscy księża z XIX wieku, Ludwik Pavoni i Alfonso Maria Fusco, założyciele zgromadzeń zakonnych; oraz mistyczka z przełomu XIX i XX wieku Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej, francuska karmelitanka bosa, współczesna i niemal rówieśniczka św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

...więcej
Bł. Karolina Santocanale 14 czerwca 2016

Nowa włoska błogosławiona założycielka zgromadzenia zakonnego

Kolejna zakonodawczyni z przełomu XIX i XX wieku zostaje wyniesiona do chwały ołtarzy. Jest nią założycielka zgromadzenia Kapucynek Niepokalanej z Lourdes, s. Maria od Jezusa. Jej beatyfikacja odbyła się w niedzielę w Monreale koło Palermo na Sycylii. Przewodniczył jej w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Franciszek przypomniał, że nowa błogosławiona urodziła się w szlacheckiej rodzinie, wyrzekła się jednak wygód i stała się ubogą pośród ubogich. Od Chrystusa, szczególnie w Eucharystii, czerpała siłę dla swojego macierzyństwa duchowego i czułości wobec najsłabszych. 

...więcej
Bł. Jakub Abbondo - fot. comune.tronzanovercellese.vc 12 czerwca 2016

Kolejny gorliwy duszpasterz błogosławionym

Kolejny gorliwy duszpasterz włoski został wyniesiony do chwały ołtarzy. Jest to ks. Giacomo Abbondo, który zmarł w 1788 r., mając 67 lat. Jego beatyfikacji w Vercelli na północy Włoch przewodniczył 11 czerwca w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

...więcej
Ojcowie Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski - fot. franciszkanie.pl 02 czerwca 2016

Pierwsze liturgiczne wspomnienie Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników

7 czerwca po raz pierwszy w Kościele będzie obchodzone wspomnienie liturgiczne Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników: Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Na ołtarze polscy franciszkanie zostali wyniesieni pół roku temu w Peru.

...więcej
Bł. Stanisław Papczyński - fot. wikipedia.org 26 maja 2016

Orędownik godności i świętości życia

Troszczył się o ubogich, chorych i umierających, wspierał przytułki i szpitale, pocieszał strapionych, upominał się o odrzuconych i traktowanych niesprawiedliwie – piszą biskupi o bł. o. Stanisławie Papczyńskim, który 5 czerwca zostanie ogłoszony świętym. List pasterski Episkopatu będzie odczytywany w kościołach w najbliższą niedzielę, 29 maja. 

...więcej
Bł. Francesco Maria Greco - fot. paroladivita.org 22 maja 2016

Beatyfikacja włoskiego kapłana

Kolejny gorliwy duszpasterz z przełomu XIX i XX wieku, założyciel żeńskiego zgromadzenia zakonnego, zostaje wyniesiony do chwały ołtarzy. Jest to ks. Francesco Maria Greco, który zmarł w 1931 r., mając 73 lata. Jego beatyfikacji na stadionie w Cosenzy na południu Włoch przewodniczył w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

...więcej
Duch - Miłość - Dar 15 maja 2016

Nie można żyć bez Ducha!

Uważam, że ten, kto poszukuje, już ma w sobie Ducha. Ktoś, kto czuje, choćby mały, wewnętrzny głód Pana Boga, ma Ducha i On w nim działa. Nawet jeśli ten człowiek żyje w grzechu, jest potwornie zmiażdżony, nie widzi Boga i nie ma żadnego doświadczenia osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem. Kiedy tylko tęskni, czuje w sobie niepokój wypływający z poszukiwania i chce coś zmienić, to znak, że Duch Święty zaczyna w nim działać.

...więcej
Marsz dla Życia i Rodziny 15 maja 2016

Marsze dla Życia i Rodziny w 140 miastach

140 miast, tysiące uczestników oraz ciepła, rodzinna atmosfera – już 15 maja w całej Polsce odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. „Każde życie jest bezcenne!” – to hasło organizowanych już po raz jedenasty Marszów dla Życia i Rodziny. „W tym roku spotkamy się na ulicach polskich miast 15 maja, aby domagać się pełnej ochrony życia człowieka, na każdym etapie jego rozwoju” – mówią organizatorzy.

...więcej
Bł. Ludwik Pavoni - fot. Vatikan / wikipedia.org 11 maja 2016

Ku kanonizacji: męczennik podczas rewolucji i kapłan społecznik

Bliżsi kanonizacji są dwaj zakonnicy, którzy, choć żyli w XVIII i XIX stuleciu, nadal pozostają szczególnie aktualni. Papież zatwierdził w poniedziałek dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dotyczące cudów przypisywanych wstawiennictwu dwóch błogosławionych: Salomona Leclercqa ze Zgromadzenia Braci Szkolnych i ks. Ludwika Pavoniego, założyciela Zgromadzenia Synów Maryi Niepokalanej.

...więcej
o. Adam Szustak - fot. YouTube.com 10 maja 2016

Zdobyć sieć dla Chrystusa

Św. Paweł Apostoł wysyłał listy do gmin chrześcijańskich. Dziś ich przesłanie odbierają na smartfonach, tabletach, i komputerach setki tysięcy ludzi na całym świecie. Ojciec Adam Szustak, dominikanin, ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Michał Olszewski, ks. Jakub Bartczak czy ks. Mirosław Maliński – użytkownicy YouTube i portali społecznościowych dobrze znają te nazwiska. Dla przykładu edycja rekolekcji wielkopostnych o. Adama Szustaka w 2014 r. przekroczyła milion wyświetleń, wejścia zanotowano w 116 krajach świata. W czym tkwi sekret tej popularności?

...więcej
O. Wenanty Katarzyniec 27 kwietnia 2016

Współpracownik św. Maksymiliana Kolbego bliżej chwały ołtarzy

Heroiczność cnót zmarłego przed 95 laty w Kalwarii Pacławskiej franciszkanina konwentualnego o. Wenantego Katarzyńca, współpracownika św. Maksymiliana Kolbego, stwierdza jeden z zatwierdzonych przez Papieża dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Pozostałe dotyczą m.in. dwudziestowiecznych męczenników z Albanii i z Hiszpanii.

...więcej
Duchowa Adopcja Maturzystów 26 kwietnia 2016

Duchowa Adopcja Maturzystów rusza po raz piąty

Maturzysto, daj się zaadoptować! – namawiają ojcowie, bracia i klerycy z zakonu pijarów, którzy w intencji tegorocznych maturzystów będą się modlić od 4 do 27 maja. Duchowa Adopcja Maturzystów rusza już po raz piąty.

...więcej
Arkadio - "Fundament" 25 kwietnia 2016

„W oczach Boga” - nowy klip Arkadio

„Chcemy, aby każdy odbiorca mógł zderzyć się z wizją samego siebie z innej perspektywy - tłumaczą Arkadio i Michał Ziomek (dr Micz) przy okazji pojawienia się najnowszego klipu do utworu pt. „W oczach Boga” promującego płytę „FUNDAMENT. Rób to co kochasz”.

...więcej
Adoptuj Misyjnych Seminarzystów 19 kwietnia 2016

AdoMiS - Adoptuj Misyjnych Seminarzystów

W Tygodniu Modlitw o Powołania Papieskie Dzieła Misyjne zwracają uwagę na potrzebę troski o powołania nie tylko w Polsce, ale i w krajach misyjnych. – Każdy z nas księży, którzy przyjmujemy sakrament święceń, przyjmujemy go dla całego Kościoła – mówi ks. Maciej Będziński z Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, które poprzez akcję AdoMiS duchowo i materialnie wspiera kształcenie i formację seminarzystów oraz kandydatów do zgromadzeń zakonnych w krajach misyjnych.

...więcej
#NiedzielaPowołań na Twitterze 15 kwietnia 2016

#NiedzielaPowołań na Twitterze

Każdego roku w czwartą niedzielę po Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, wierni w kościołach modlą się o nowe powołania do kapłaństwa. W tym roku krakowscy księża i klerycy będą opowiadać o swoim powołaniu na Twitterze. - Zadaliśmy kilkunastu księżom, diakonom oraz klerykom jedno proste pytanie: czym dla ciebie jest kapłaństwo? Odpowiedzi nagraliśmy na telefon i przez całą niedzielę będziemy je umieszczać na twitterowych profilach archidiecezji oraz seminarium – tłumaczy ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika archidiecezji krakowskiej.

...więcej
Kapłani - fot. Ángel Cantero - flickr.com 24 marca 2016

Biskupi do kapłanów: Bądźmy misjonarzami miłosierdzia

Ciągle toniemy i potrzebujemy, żeby On nas uratował. Tylko dzięki temu możemy być szafarzami Bożego miłosierdzia – piszą biskupi w liście do kapłanów na Wielki Czwartek. Zwracają uwagę na to, że Rok Miłosierdzia jest wielką szansą, by odnowić sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania oraz zachęcić wiernych do spowiedzi. Przypominają jednak, że prymat miłosierdzia, nie oznacza pobłażliwości dla grzechu.

...więcej
Lwów - fot. Lestat  - wikipedia.org 21 marca 2016

Lwów: pierwszy klasztor kontemplacyjny

We Lwowie powstanie pierwszy klasztor kontemplacyjny od czasów zakończenia II wojny światowej. W uroczystość św. Józefa wmurowano kamień węgielny i poświęcono plac pod jego budowę.

...więcej
Papież Franciszek na Placu św. Piotra - fot. oratorio berbenno - flickr.com 20 marca 2016

Papież do młodych na Anioł Pański: przyjedźcie do Krakowa!

Na jeden z aspektów przeżywanej dziś Niedzieli Palmowej zwrócił uwagę Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Z woli Jana Pawła II jest dzień, kiedy młodzi gromadzą się wokół swego biskupa na Dniu Młodzieży. „Dziś obchodzimy 31. Światowy Dzień Młodzieży, którego kulminacją będzie pod koniec lipca wielkie światowe spotkanie w Krakowie. Jego tematem są słowa «Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5,7). Moje szczególne pozdrowienie kieruję do obecnych tutaj ludzi młodych, a obejmuje ono także całą młodzież świata. Mam nadzieję, że licznie przybędziecie do Krakowa, ojczyzny św. Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży. Jego wstawiennictwu zawierzamy ostatnie miesiące przygotowań do tej pielgrzymki, która w ramach Świętego Roku Miłosierdzia będzie Jubileuszem młodzieży na szczeblu Kościoła powszechnego”.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.