Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Z kraju i ze świata

Z kraju i ze świata

Alkoholizm - fot. George Hodan / publicdomainpictures.net 01 sierpnia 2016

„Młodzi, nie dajcie się zniewolić”

Jak co roku w sierpniu Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości apeluje do wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli o dar abstynencji w sierpniu.

...więcej
Abp José Rodríguez Carballo - fot. wikipedia.org 24 lipca 2016

Abp Carballo o konstytucji apostolskiej „Vultum Dei quaerere”

Istniało zapotrzebowanie na taki dokument, bo od ponad 60 lat brakowało nowych norm w tej dziedzinie mimo zmian, jakie zaszły w świecie i w życiu zakonnym. Tak o opublikowanej ostatnio konstytucji apostolskiej Papieża Franciszka „Vultum Dei quaerere” o żeńskim życiu kontemplacyjnym wypowiedział się sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

...więcej
Św. Jacek - obraz Ludovico Carracciego 14 lipca 2016

Zjazd imienników św. Jacka

17 sierpnia – w święto pierwszego polskiego dominikanina – w Jarosławiu odbędzie się I Regionalne Spotkanie Imienników św. Jacka Odrowąża. Organizatorzy zapraszają świeckich i duchownych noszących imię Jacek z całego Podkarpacia.

...więcej
Tort urodzinowy - fot. publicdomainpictures.net 12 lipca 2016

Ks. Jacques Clemens, najstarszy kapłan na świecie

Jest prawdopodobnie najstarszym żyjącym kapłanem na świecie. To belgijski ksiądz Jacques Clemens, który właśnie skończył 107. rok życia. Dzień swoich kolejnych urodzin, jak każdy inny, rozpoczął od odprawienia Mszy. Mimo podeszłego wieku czynnie udziela się duszpastersko w parafii Nalinnes na południu Belgii.

...więcej
Francja - fot. Mariusz Cieszewski / Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland / flickr.com 08 lipca 2016

Francja: wzrost liczby wyświęcanych kapłanów

Około stu kapłanów zostanie w bieżącym roku wyświęconych we Francji. Oznacza to pewien wzrost w porównaniu z poprzednimi latami. Tylko do posługi w diecezjach będzie 79 nowych księży, o ośmiu więcej niż w roku ubiegłym.

...więcej
Halo.Tato 02 lipca 2016

Dlaczego dobrzy ojcowie trzymają się razem?

Przedstawiają się imieniem, liczbą i wiekiem swoich dzieci. Przynajmniej raz w miesiącu unikają kobiet. Mówią: „Każde dziecko zasługuję na tatę, na którego może liczyć”. Konrad Kruczkowski, autor nagradzanego bloga haloziemia.pl, opublikował kolejny reportaż z cyklu „Halo.Tato”. Z badania Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich wynika, że polski tata spędza z dzieckiem średnio 32 minuty dziennie. W ankiecie przeprowadzonej przez TNS w 2013 r. tylko 16% badanych wskazało tatę jako bliską osobę. 90% osób zadeklarowało, że nie rozmawia z ojcem na ważne tematy. Reportaż pokazuje ojców, którzy – mimo trudnych doświadczeń osobistych – postanowili zmienić model nieobecnych ojców. W Krakowie założyli klub taty.

...więcej
"Kerygmat Miłosiernego" 29 czerwca 2016

Muzyczny projekt krakowskiego katechety na Rok Miłosierdzia

„Kerygmat Miłosiernego, czyli daj się pokochać” – pod takim tytułem ukazał się właśnie album z muzyką ewangelizacyjną. W Roku Miłosierdzia wydał ją Michał Niemiec, krakowski katecheta i organista związany z Katolicką Szkołą Nowej Ewangelizacji św. Filipa. „Całość albumu przedstawia prawdy kerygmatyczne, zwłaszcza o Bogu, który kocha za darmo, bez żadnych warunków, niezależnie od naszej obecnej kondycji moralnej; o Bogu, który dał swojego Syna, abyśmy my mieli życie, życie prawdziwe” – mówi Michał Niemiec, autor właśnie wydanej płyty „Kerygmat Miłosiernego, czyli daj się pokochać”.

...więcej
Harcerki - fot. Dariusz Szczecina / wikipedia.org 27 czerwca 2016

Harcerstwem się żyje

Mówią, że to przygoda życia. Opowiadają o niej z błyskiem w oku. Widać, że żyją tym na co dzień. Uprzejme, miłe, radosne, kulturalne. Harcerki z 1 Bialskiej Drużyny Harcerek „Ruczaj”!

...więcej
Dziennikarz - fot. Martin Stollenwerk / wikipedia.org 22 czerwca 2016

Akademia Dziennikarstwa. Nowa oferta PWT w Warszawie

Ruszają zapisy na dwusemestralny kurs przygotowujący do pracy w mediach. Papieski Wydział Teologii w Warszawie uruchamia Akademię Dziennikarstwa. Pod okiem znanych dziennikarzy m.in. Krzysztofa Ziemca, Aliny Petrowej-Wasilewicz oraz zespołu portalu Stacja7.pl studenci nabędą wiedzę praktyczną.

...więcej
Bł. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej - fot. Willuconquer / wikipedia.org 20 czerwca 2016

W październiku siedmiu nowych świętych

W poczet świętych zostaną wtedy zaliczeni: brat szkolny Salomon Leclercq, męczennik za wiarę podczas rewolucji francuskiej; hiszpański biskup Manuel González García, szerzyciel kultu Eucharystii na początku XX wieku; dwaj włoscy księża z XIX wieku, Ludwik Pavoni i Alfonso Maria Fusco, założyciele zgromadzeń zakonnych; oraz mistyczka z przełomu XIX i XX wieku Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej, francuska karmelitanka bosa, współczesna i niemal rówieśniczka św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

...więcej
Bł. Karolina Santocanale 14 czerwca 2016

Nowa włoska błogosławiona założycielka zgromadzenia zakonnego

Kolejna zakonodawczyni z przełomu XIX i XX wieku zostaje wyniesiona do chwały ołtarzy. Jest nią założycielka zgromadzenia Kapucynek Niepokalanej z Lourdes, s. Maria od Jezusa. Jej beatyfikacja odbyła się w niedzielę w Monreale koło Palermo na Sycylii. Przewodniczył jej w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Franciszek przypomniał, że nowa błogosławiona urodziła się w szlacheckiej rodzinie, wyrzekła się jednak wygód i stała się ubogą pośród ubogich. Od Chrystusa, szczególnie w Eucharystii, czerpała siłę dla swojego macierzyństwa duchowego i czułości wobec najsłabszych. 

...więcej
Bł. Jakub Abbondo - fot. comune.tronzanovercellese.vc 12 czerwca 2016

Kolejny gorliwy duszpasterz błogosławionym

Kolejny gorliwy duszpasterz włoski został wyniesiony do chwały ołtarzy. Jest to ks. Giacomo Abbondo, który zmarł w 1788 r., mając 67 lat. Jego beatyfikacji w Vercelli na północy Włoch przewodniczył 11 czerwca w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

...więcej
Ojcowie Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski - fot. franciszkanie.pl 02 czerwca 2016

Pierwsze liturgiczne wspomnienie Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników

7 czerwca po raz pierwszy w Kościele będzie obchodzone wspomnienie liturgiczne Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników: Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Na ołtarze polscy franciszkanie zostali wyniesieni pół roku temu w Peru.

...więcej
Bł. Stanisław Papczyński - fot. wikipedia.org 26 maja 2016

Orędownik godności i świętości życia

Troszczył się o ubogich, chorych i umierających, wspierał przytułki i szpitale, pocieszał strapionych, upominał się o odrzuconych i traktowanych niesprawiedliwie – piszą biskupi o bł. o. Stanisławie Papczyńskim, który 5 czerwca zostanie ogłoszony świętym. List pasterski Episkopatu będzie odczytywany w kościołach w najbliższą niedzielę, 29 maja. 

...więcej
Bł. Francesco Maria Greco - fot. paroladivita.org 22 maja 2016

Beatyfikacja włoskiego kapłana

Kolejny gorliwy duszpasterz z przełomu XIX i XX wieku, założyciel żeńskiego zgromadzenia zakonnego, zostaje wyniesiony do chwały ołtarzy. Jest to ks. Francesco Maria Greco, który zmarł w 1931 r., mając 73 lata. Jego beatyfikacji na stadionie w Cosenzy na południu Włoch przewodniczył w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

...więcej
Duch - Miłość - Dar 15 maja 2016

Nie można żyć bez Ducha!

Uważam, że ten, kto poszukuje, już ma w sobie Ducha. Ktoś, kto czuje, choćby mały, wewnętrzny głód Pana Boga, ma Ducha i On w nim działa. Nawet jeśli ten człowiek żyje w grzechu, jest potwornie zmiażdżony, nie widzi Boga i nie ma żadnego doświadczenia osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem. Kiedy tylko tęskni, czuje w sobie niepokój wypływający z poszukiwania i chce coś zmienić, to znak, że Duch Święty zaczyna w nim działać.

...więcej
Marsz dla Życia i Rodziny 15 maja 2016

Marsze dla Życia i Rodziny w 140 miastach

140 miast, tysiące uczestników oraz ciepła, rodzinna atmosfera – już 15 maja w całej Polsce odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. „Każde życie jest bezcenne!” – to hasło organizowanych już po raz jedenasty Marszów dla Życia i Rodziny. „W tym roku spotkamy się na ulicach polskich miast 15 maja, aby domagać się pełnej ochrony życia człowieka, na każdym etapie jego rozwoju” – mówią organizatorzy.

...więcej
Bł. Ludwik Pavoni - fot. Vatikan / wikipedia.org 11 maja 2016

Ku kanonizacji: męczennik podczas rewolucji i kapłan społecznik

Bliżsi kanonizacji są dwaj zakonnicy, którzy, choć żyli w XVIII i XIX stuleciu, nadal pozostają szczególnie aktualni. Papież zatwierdził w poniedziałek dekrety Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dotyczące cudów przypisywanych wstawiennictwu dwóch błogosławionych: Salomona Leclercqa ze Zgromadzenia Braci Szkolnych i ks. Ludwika Pavoniego, założyciela Zgromadzenia Synów Maryi Niepokalanej.

...więcej
o. Adam Szustak - fot. YouTube.com 10 maja 2016

Zdobyć sieć dla Chrystusa

Św. Paweł Apostoł wysyłał listy do gmin chrześcijańskich. Dziś ich przesłanie odbierają na smartfonach, tabletach, i komputerach setki tysięcy ludzi na całym świecie. Ojciec Adam Szustak, dominikanin, ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Michał Olszewski, ks. Jakub Bartczak czy ks. Mirosław Maliński – użytkownicy YouTube i portali społecznościowych dobrze znają te nazwiska. Dla przykładu edycja rekolekcji wielkopostnych o. Adama Szustaka w 2014 r. przekroczyła milion wyświetleń, wejścia zanotowano w 116 krajach świata. W czym tkwi sekret tej popularności?

...więcej
O. Wenanty Katarzyniec 27 kwietnia 2016

Współpracownik św. Maksymiliana Kolbego bliżej chwały ołtarzy

Heroiczność cnót zmarłego przed 95 laty w Kalwarii Pacławskiej franciszkanina konwentualnego o. Wenantego Katarzyńca, współpracownika św. Maksymiliana Kolbego, stwierdza jeden z zatwierdzonych przez Papieża dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Pozostałe dotyczą m.in. dwudziestowiecznych męczenników z Albanii i z Hiszpanii.

...więcej

Komentarze (0) Dodaj komentarz

Dodanie komentarza wymaga rejestracji w serwisie.