Chmura tagów
"Ósemka"  "Salwator"  "Wybrałam życie"  aborcja  Abp Antoni Baraniak  abstynencja  aktorstwo  Al-Anon  alkohol  alkoholizm  Benedykt XVI  bł. Dominik Spadafora  bł. ks. Jerzy Popiełuszko  Bp Marek Solarczyk  bp Marian Rojek  Brygida Grysiak  charyzmat  cierpienie  co wybrać?  czego szukać?  Droga Neokatechumenalna  duszpasterstwo powołań  dzieci  Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów  edukacja  Edyta Stein  Eleni  formacja  grzech  homoseksualizm  Instytut Prymasa Wyszyńskiego  instytuty świeckie  jak znaleźć?  Jan Paweł II  Kard. Stefan Wyszyński  Karmel  Katarzyna Łaniewska  komunikacja  Ks. Jerzy Popiełuszko  listy o powołaniu  macierzyństwo  Małżeństwa niesakramentalne  małżeństwo  Maria Okońska  Maryja  media  metanoia  Michał Lorenc  miłosierdzie  ministranci  modlitwa  muzyka  narkomania  narkotyki  niesakramentalni  nowe wspólnoty  o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.  o. Wojciech Jędrzejewski OP  obrona życia  ojcostwo  papież Franciszek  pijarzy  pokuta  powołanie  prostytucja  przebaczenie  przednowicjat  Rekolekcje ignacjańskie  rodzice  rodzicielstwo  rodzina  Rok Wiary  Ruch Światło-Życie  salezjanin  Sandra Kwiecień  sponsoring  spowiedź  szkoła  św. Benedykt z Nursji  Św. Józef Kalasancjusz  Św. Rita  świadectwa  świadectwo  teatr  temat maja - macierzyństwo  Teresa Benedykta od Krzyża  uzależnienia  wdowy konsekrowane  wesele bezalkoholwe  Wesle Wesel  wolontariat  Zakon Szkół Pobożnych
Wierzę w życie, które nie kończy się tutaj - 31.10.2013
Zamyślenia na Rok Wiary
Wierzę w Kościół, który Jezus posyła do świata 31.07.2013
Zamyślenia na Rok Wiary

Masz problem? Chcesz rozwiać wątpliwości? Nurtują Cię jakieś pytania? Napisz do nas:

Powołaniowcy:
Monika Duc SP
Piotr Recki SP
Tomasz Abramowicz SP
Home» Strony pokrewne: co wybrać?

Strony związane z co wybrać?

Spełniony ojciec i mężczyzna

Rozmowa z o. Tomaszem Jędruchem SP, rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów w Krakowie

...więcej
Młodzi przemienią świat

Młodzi przemienią świat – trzeba im zaufać

O formowaniu zakonników do bycia autentycznymi świadkami wiary oraz o potrzebach i oczekiwaniach dzisiejszej młodzieży mówi o. Pedro Aguado SP, generał zakonu pijarów.

...więcej

Posynodalna Adhortacja Apostolska "Vita Consecrata"

(o życiu konsekrowanym i jego misji w Kościele i w świecie))
do biskupów i duchowieństwa, do zakonów i zgromadzeń zakonnych, do stowarzyszeń życia apostolskiego, do instytutów świeckich oraz do wszystkich wiernych

...więcej
Kogo wolno wyświęcić na kapłana? - fot. thetalesend - flickr.com

Kogo wolno wyświęcić na kapłana?

Jakkolwiek nikt nie przychodzi do seminarium gotowy do natychmiastowego wyświęcenia na księdza, to jednak istnieje szereg wstępnych wymogów, którym kandydat powinien sprostać. O ile samo powołanie do służby Bożej pozostaje tajemnicą, to jednak istnieją obiektywne kryteria, pozwalające rozpoznać jego autentyczność oraz zdatność danego mężczyzny do podjęcia i pełnienia funkcji kapłańskich. Ocena taka należy do kompetentnej władzy kościelnej i podejmowana jest indywidualnie w odniesieniu do każdej osoby. Sam kandydat powinien wstępnie ocenić siebie, zanim wyruszy w drogę do seminarium.

...więcej
Po co jest seminarium - fot. Daan M - flickr.com

Po co jest seminarium?

Miedzy powołaniem a bramą

...więcej
Drugi krok miłości - fot. Archiwum M.M. Nowaków

Drugi krok miłości

– Z zawieraniem małżeństwa nie ma żartów. To najważniejsza decyzja, jaką podejmujemy w doczesności!

Magdalena Guziak-Nowak i Marcin Nowak

Można chwilowo zdecydować się na pracę zawodową, która nie przynosi nam wystarczającej satysfakcji, gdyż pracę mamy prawo zmienić. Jednak nikt rozsądny nie zdecyduje się na zawarcie małżeństwa, które już w punkcie wyjścia niepokoi, gdyż niektóre konsekwencje takiego błędu są nieodwołalne – tą mądrą myślą ks. dr. Marka Dziewieckiego, autora wielu książek o budowaniu dobrych relacji, zaczynamy naszą refleksję nad narzeczeństwem, które nazywamy „drugim krokiem miłości”. Drugim, bo pierwszy to chodzenie i towarzyszące mu szaleńcze zakochanie, a trzeci to podejście do stopnia ołtarza, gdy wszystkie wątpliwości i wszystkie „być może” zamieniają się na „na pewno”.

Zarówno chodzenie, narzeczeństwo jak i małżeństwo są ważne w dorastaniu do pełni miłości i lepiej żadnego z tych etapów nie zaniedbywać. Kiedy się zaręczyć i po czym poznać, że nadszedł już czas na zrobienie „drugiego kroku miłości”?

 

...więcej
Zaręczyny ze św. Joanną - fot. Brett Wagner - flickr.com

Zaręczyny ze św. Joanną

Z ks. dr. Piotrem Gąsiorem, popularyzatorem św. Joanny Beretty Molli w Polsce rozmawia Magdalena Guziak-Nowak

...więcej
Zaczekani - fot. Archiwum Iwony i Dominika

Zaczekani

Aby znaleźć miłość, nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie twoja godzina, sama wejdzie do twego domu, w twe życie, do twego serca… – mawiał Bob Dylan. Kiedy patrzymy z boku na naszą historię, wydaje się, jakby mówił właśnie o nas.

...więcej

Moje miejsce w Kościele

Nie jestem feministką. Jestem młodą kobietą i cieszę się, że właśnie tak, a nie inaczej zostałam stworzona. Bardzo lubię być sobą… Nie jestem też żoną i matką, ale jestem szczęśliwa i wcale nie sfrustrowana… Rano robię staranny makijaż, czasem zastanawiam się, w jakim kolorze sukienki będzie mi najbardziej „do twarzy”, śpiewam francuskie piosenki, kupuję buty na obcasie, zwiedzam świat, poznaję ciekawych ludzi, chodzę do kina, teatru, opery, umiem upiec sernik z malinami, z pasją spełniam najskrytsze marzenia i całkiem nieźle jeżdżę samochodem…

...więcej
Bracia Ratzingerowei w roku 1999 w Pradze - fot. Archiwum Georga Ratzingera

Mój brat, Papież

Wywiad Michaela Hesemanna z ks. prałatem Georgiem Ratzingerem

...więcej
Chrześcijańscy single - fot. iStock

Chrześcijańscy single – o czwartej drodze życia w Kościele

Rzeczywistość taka jak „single” w Kościele sprawia wiele kłopotów. Pierwszym są problemy definicyjne. Niby z angielskiego singiel znaczy tyle co „pojedynczy”, ale skojarzenia z tym słowem mogą być już bardziej niepokojące dla ludzi wierzących. Otóż single to hedoniści korzystający z życia, preferujący luźne związki i przygodny seks, egocentrycy za wszelką cenę robiący kariery. Obraz singli budują też popularne seriale jak choćby Seks w wielkim mieście. Atrakcyjność singli odkryli spece od marketingu. To dla tej grupy powstają portale randkowe czy podróżnicze. To na nich szczególnie zależy fachowcom od reklamy, bo single mają chociażby więcej czasu na oglądanie telewizji niż mężatki czy żonaci, a co więcej – dysponują większym budżetem niż rodziny.

...więcej
Single nigdy nie są samotni - fot. Tomasz Sekunda

Single nigdy nie są samotni

Rozmowa z Dorothy Cummings McLean, autorką książki Anielskie single.

...więcej